نتایج جستجو برای عبارت :

معرفی چند نوع ساز کوبه‌ای

سازهای کوبه ای جزو محبوب‌ترین سازها در بین علاقمندان به موسیقی و
نوازندگی است. کلاس‌های آموزش سازهای کوبه ای هم جزو کلاس‌های پرطرفدار در
بین علاقمندان به این حوزه بوده و همیشه خواهان زیادی داشته. کسانی که
می‌خواهند نحوه نواختن سازهای کوبه ای را یاد بگیرند باید علاوه بر رفتن به
کلاس‌های آموزشی یکی از انواع مختلف این نوع سازها را در خانه خود داشته
باشند. از آنجا انواع مختلفی از سازهای کوبه ای وجود دارد خرید ساز کوبه ای
بسیار سخت است. بر
اسباب بازی کوبه سیب

اسباب بازی کوبه سیب یک وسیله ی بسیار جذاب برای کودک دلبند شماست که علاوه بر بازی مهارت های بسیاری را در کودک افزایش می دهد. اسباب بازی کوبه سیب شامل یک صفحه اصلی به شک سیب می باشد که کرم هایی با رنگ های مختلف از آن بیرون می آیند. با ضربه زدن به هر کرم آن کرم به پایین می رود و کرم دیگری بالا می آید. این اسباب بازی علاوه بر قدرت دست بر تمرکز و سرعت عمل و دقت کودک شما نیز تاثیر بسزایی دارد. شتاب کودک برای نابودی کرم ها سبب افزایش
در موسیقی سنتی به طور عمده وقتی صحبت از ساز کوبه یی میشه دو تا ساز ابتدا به یاد فرد میاد.یکی نتبک و دیگری دف.آموزش و یادگیری این دو ساز کوبه یی تنبک و دف خیلی کار کلیدی چون کسی که داره آموزش ساز کوبه یی میبینه ،به زودی وظیفه ی هماهنگی تمام ساز های ارکستر رو به عهده داره.
حالا که صحبت از آموزش تنبک شد باید یادی کنیم از زنده یاد حسین تهرانی.کسی که نت رو وارد تنبک کرد و مطالب پراکنده ی آموزش تنبک رو جمع آوری تنبک رو از کوچه خیابون به دربار اورد.برای
اسباب بازی کوبه کفشدوزک

اسباب بازی کوبه کفشدوزک شامل یک صفحه اصلی از جنس چوب و چکش چوبی و چهار گوی چوبی میباشد. این اسباب بازی شامل یک صفحه اصلی به شکل کفشدوزک می باشد که خال های روی بدن کفشدوزک با رنگ های مختلف به صورت حلقه هایی خالی طراحی شده و گوی هایی با همان رنگ ها هم وجود دارند که کودک میبایست این گوی ها را در جای درست جای گذاری کند. با ضربه زدن به هر رنگ آن رنگ به پایین می رود و داخل بدن کفشدوزک می افتد...برای مشاهده محصول بر روی لینک زیر
اسباب بازی کوبه سرسره چوبی

اسباب بازی کوبه سرسره چوبی یک بازی سرگرم کننده و فکری آموزشی برای کودکان نوپای زیر سه سال میباشد. توپهای رنگی در حال غلتیدن روی سرسره  با تولید صدا توجه نوزاد را جلب می‌کند. همچنین کودکان بزرگتر و نوپا میتوانند با توجه به رنگ توپها هر توپی را داخل حفره ی همرنگش گذاشته و با کوبیدن چکش برروی آن باعث شوند توپها در مسیر سرسره ای این قلعه سر بخورند...برای مشاهده محصول بر روی لینک زیر کلیک نمایید...
اسباب بازی کوبه سرسره

کنگا
این ساز، رایج ترین ساز دستی در موسیقی مردمی می باشد.
ریشة کلمة کنگا از آفریقا است، اما در واقع سازی کوبایی است که از دل نواهای محلی و بومی بیرون آمده.
کنگاها را می توان در همه نوع موسیقی از جمله جاز،  راک و ورگا دید. کنگا در واقع متشکل از سه ساز:
کوینتو، کنگا و تومبا می باشد. ضمناً به کل این ساز در ایران تومبا گفته می شود.
جیمبه
جیمبه ساز کوبه ای آفریقایی می باشد که شبیه جام استو ریشة اصلی یا مادر تمامی سازهای کوبه ای به شمار می
ساز زهی کوبه‌ای موسیقی ایرانی است. فرهنگ دهخدا سنتور را اینگونه بازشناخته‌است: «از سازهای ایرانی به شکل ذوزنقه که دارای سیم‌های بسیاری است و با دو زخمه چوبی نواخته می‌شود. رایج‌ترین نوع سنتور (۹ خرکی) دارای ۷۲ سیم است که به دسته‌های ۴ تایی و در ۱۸ دسته تقسیم می‌شود.
دانلود آهنگ بهنام بانی من یه دیوونم
هم اکنون شنونده موزیک جدید و فوق العاده ی * من یه دیوونم * با صدای زیبای هنرمند محبوب و مشهور , بهنام بانی باشید.
دانلود آهنگ بهنام بانی به همراه متن, پخش آنلاین و بهترین کیفیت (کیفیت اصلی) از رسانه مدیاک
Download new song by Behnam Bani called Man Ye Divoonam With online playback , text and the best quality in mediac

متن ترانه بهنام بانی به نام من یه دیوونم
یه جورایی دلم گیره یه جورایی حواسم نیست کلافم من یه وقتایی که عطرت رو لباسم نیستتو دنیامی نمیزارم ی

پیامبر اکرم‏ (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمود: بر روی دَرِ بهشت حلقه‏  ای از یاقوت سرخ است، بر صفحه‏ ای زرّین. هنگامی که آن حلقه بر صفحه زرین کوفته شود، صدا و طنین آن «یا علی» است؛
«إنّ حلقة باب الجنة من یاقوتة حمراء علی صفائح الذهب، فإذا دقّت الحلقة علی الصفحة طنّت وقالت: یا علی».[بحار الانوار ج8 ص 122]

این حدیث شریف را استاد علامه طباطبایی(رضوان‏ اللّه‏ علیه) در مجلس درس چنین شرح دادند:

سرّ این که صدای کوبه در بهشت «یاعلی» است، این است
امروز رفتم اداره و نامه‌ای که می‌خواستم رو بهم ندادن حتی جی پی اس نیاوردن دفتر چون بهشون گفتم سابقه ندارم 
دیروز که رفته بودم با خانومه طرح رفاقت ریختم و بهم گفت برو نامه فیک بگیر توش مبهم بنویسن که خیالشون بابت بیمه و اینا راحت باشه ،بیا من کارت رو راه میندازم ...فردا همه چی اوکی شه 
بعد بیاین بگین صادق باشن فلان ،نمیشه....سیستم پَسِت می‌زنه .می‌کوبه و از نو می‌سازتت ،ریاکار می‌سازتت .
وز سواد آموزما هم یاد باد
کوبه ما خواندن نوشتن یاد داد
از پدر گر قالب تن یافتیم
از معلم جان روشن یافتیم
ای تو کشتی نجات روح ما 
ای به طوفان جهالت نوح ما
ای معلم چون کنم توصیف تو
چون خدا مشکل توان تعریف تو
یک پدر بخشنده آب و گل است
یک پدر روشنگر جان و دل است
ای معلم ای چراغ رهنما
در ردیف انبیایی مرحبا
آفرینش مکتب است و کردگار
خود مدیر و انبیا آموزگار
می توان در سایه آموختن
گنج عشق جاودان اندوختن
پیرم و موی سرم برف تموز
یاد عهد مکتبم در دل هنوز
صحب
این آجیل خاصیت درمانی بسیار دارد
فندق ها، همچنین به عنوان کوبه ها یا آجیل فیبری شناخته می شود، که به صورت بیضی شکل می باشند و برای محصولات تولید شیرینی و پخت و پز استفاده می شوند. 
بسیاری آنها را با عطر و طعم شیرینی و ترکیب با کاکائو می شناسند. دیگران فندق را با قهوه به یاد می آورند زیرا طعم فندق به قهوه اضافه می شود. با این حال، اکثر افراد 
موفق به درک مزایای سلامت فندق نیستند. در اینجا چندین مزیت سلامتی فندق را شرح می دهیم.

ادامه مطلب
پوریا هومان مدرس سازهای کوبه ای
پوریا هومان
متولد ۱۳۶۵شیراز.
آغاز فراگیری موسیقی از سال ۱۳۷۹ .
کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه شیراز و کارشناسی ارشد موسیقی شناسی دانشگاه هنر.
اساتید:
مسعود شناسا(ردیف نوازی موسیقی ایرانی)،بهمن رجبی ، پژمان حدادی،پدرام خاور زمینی،(تنبک)،مسعود حبیبی (مستر کلاس)،(دف)،اردشیر کامکار(کمانچه)،حسین مهرانی(مبانی موسیقی ایرانی ،سلفژ،ریتم خوانی) حکیم لودین(کاناکول و کانجیرا)و ……
ادامه مطلب

ترتی سکندز تو مارس ( Thirty Seconds to Mars ) - (به صورت نوشتاری : 30 Seconds to Mars)، یک گروه موسیقی راک آمریکایی است که در لس آنجلس، کالیفرنیا در سال ۱۹۹۸ بنیان نهاده شد. گروه در حال حاضر از " جرد لتو ( خواننده ارشد، گیتار، کیبورد و ترانه‌سرا ) " و " شنن لتو ( طبل‌ زن، ساز کوبه‌ ای ) " تشکیل شده‌ است...
ادامه مطلب
آموزش پیانوباید دقیق تر بگوییم ساز پیانو از سازهای ارکستری نیست اما گاهی برای مقاصد رنگی و افه های بخصوص در ارکستر بکار میرود.منطقه ی صوتی بالای آن دارای صوتی درخشان و زنگ دار بوده در حالی که نت های بم گاهی بخاطر کیفیت تاریک و تا حدی شبیه به گانگ برای افزودن قدرت کوبه ای و پر حجم به خط باس به خدمت گرفته میشود. منطقه ی صوتی وسط بیشتر از نظر رنگ خنثی است و کمتر در ارکستر جالب است . به علاوه استفاده از پیانو برای بخش های هارمونی میانی به طرز ناخوشا
قسمت اول را بخوان قسمت سی و پنجم
محکم روی فرمون می کوبه و با حرص ماشین رو حاشیه ی جاده می کشونه و باز محکم تر روی ترمز می کوبه.
شانس آوردم کمربند ایمنی بستم وگرنه، تو شیشه رفتنم با این شتابی که ترمز گرفت، حتمی بود.
بلند فریاد می کشه و بازم محکم به فرمون می کوبه. از هول این که دستش آسیب ببینه، دستش رو می گیرم و بی هوا پسم میزنه و برای پیاده شدن، دستگیره رو می کشه و پایین میره. با قدم های بلند چند گام به جلو میره و محکم به جدول کناری لگد می کوبه. نگر
یکی دو شبی میشود که انگار داروها دوباره بی اثر شده اند...خوب نمیخوابم...ظهر به اُمید اینکه چشمهایم را ببندم و دو ساعت بعد،از عمیق ترین چُرت دنیا بیدار شوم روی تختم دراز کشیدم اما تنها چیزی که نصیبم شد کوبه های وحشیانه ی قلبم بود به دیواره ی سینه ام ..نخوابیدم...نااُمیدانه چشم های خسته ام را به سقف سفید ترک خورده ی اتاقم دوختم و با فکرهای تکراری خودم را عذاب دادم...
دقیق خاطرم نیست چندبار در زندگی قلبم شکسته_قلبم را شکستند_اما رنج و دردهایش خوب در

علی محمد دستش را سمت کاسه برد و سریع آن را جلوی دهانش گرفت. باز هم آن سرفه های لعنتی به سراغش آمده بودند و راه نفسش را گرفته بودند. بوی خون فضای دهانش را پر کرده بود. او این بار هم مثل همیشه بی حال روی بالشتش افتاد و به سید علی آقای شوشتری نگاه کرد. سید که کارش طبابت نبود، چون حال علی محمد کتابفروش را این طور می دید، هر از چندی به بالینش می آمد ودر حالی که می دانست کارش بی فایده است،  به اصطلاح او را دوا و درمان می کرد و گاهی هم حمد شفایی می خواند.
محمد بود که گفتم باهم دعوا کرده بودیم و قهر بودیم 
که قرار بود من امروزشو برم اون جمعه صبحمو بیاد 
هیچی صبح رفتم می بینم اومده! میگه یادم رفت بهتون بگم ببخشید! 
چقدر حرص خورده باشم خوبه؟ 
جمعه صبح و شبم! 
خدایا شکرت 
رئیس جدید بابت شیفتها هیچ نگاهی نمی کنه 
خوب داره میخشو برای برنامه ی من محکم می کوبه 
دلم میخواد گریه کنم 
نشستم تو بخش 
پای اومدن به خونه رو نداشتم 
گفتم برم اون روانپزشکِ خانم که برا وسواسیم قرص داده بود 
نسشستم و نشستم و نشست
امروز یاد چندین مطلبی که توی وبلاگ ارسال کرده بودم افتادم ، چقدر دردناک بود مطالبی که ماه ها ازشون می گذره ، مطالبی که بعنوان یه تذکر و تلنگر بزرگ برای خودم نوشته شده بود امّا چندان بهش عمل نکردم .
هر طور حساب می کنم خیلی از رفتارهای اشتباه تهش بر می گرده به هوای نفْس ، الان می فهمم چرا آقای پناهیان توی سخنرانی تنها مسیر انقدر روی نفْس مانور می ده . بعد از شنیدن این سخنرانی هر گناه و کار اشتباهی که می کنی قشنگ متوجه می شی که تهش بر می گرده به همی
زمستان را مجالی نیست. تنها دقایق اندکی تا تحویل دیگر برای نو شدن و تازه شدن باقی مانده. بهار گیسوان معطر به گل های وحشی اش را افشان کرده و نسیم، عطر طره های مشکینش را به همه سو می برد. طره هایی که رایحه اش جان را تازه می کند و نوید عیدی میمون و مبارک را می دهد. سوگولی فصل ها دلبرانه و دامن کشان می آید و کوبه های دلمان را برای نو شدن می کوبد. اگر بانوی بهار، در دلت را کوبید در به رویش بگشای و تحفه بهاریت را بستان. سبدی سیب سرخ محبت، سنبلی دلبر، سبزه ز
طرز تهیه خوراک کدو به روش دیگر 
این بار خوراک کدو را با پوره کدوی کنسرو شده درست کنید

مواد لازم خوراک کدو :

گوشت گاو
 ۴۵۰ گرم

تکه های فلفل قرمز
 نصف قاشق چایخوری

سیر له شده
۱ قاشق چایخوری

پیاز خرد شده
نصف یک عدد

فلفل دلمه سبز خرد شده
۱ عدد

فلفل دلمه قرمز خرد شده
۱ عدد

لوبیا قرمز پخته و آبکشی شده
۴۲۰ گرم

لوبیا سیاه پخته و آبکشی شده
۴۲۰ گرم

لوبیا سفید پخته و آبکشی شده
۴۲۰ گرم

رب گوجه
۲۲۰ گرم

سس گوجه به همراه سیر و پیاز
۱۲۰ گرم

تکه های گوجه
خب... اولین پست و اولین هنرمند مورد علاقه و دوست داشتنی من... 
عرفان قوی قلب عزیز که موزیسین هست و هنر های فراوونی داره. آقا پسر خوشتیپمون در واقع استاد ساز های کوبه ایی یا همون پرکاشن هست و صد البته یکی از اولین کسایی که ساز هنگ درام یا هندپن رو نواخت و الان دیگه واسه خودش سری توی سرا شده و این ساز دلنشین و دوست داشتنی رو هم با گروهش تولید می کنن و هم آموزش های گسترده ایی دارن.
عرفان جان متولد شهریور ماه سال 1373 هست.
از وقتی 7 ساله بود شروع به نواختن
خب... اولین پست و اولین هنرمند مورد علاقه و دوست داشتنی من... 
عرفان قوی قلب عزیز که موزیسین هست و هنر های فراوونی داره. آقا پسر خوشتیپمون در واقع استاد ساز های کوبه ایی یا همون پرکاشن هست و صد البته یکی از اولین کسایی که ساز هنگ درام یا هندپن رو نواخت و الان دیگه واسه خودش سری توی سرا شده و این ساز دلنشین و دوست داشتنی رو هم با گروهش تولید می کنن و هم آموزش های گسترده ایی دارن.
عرفان جان متولد شهریور ماه سال 1373 هست.
از وقتی 7 ساله بود شروع به نواختن
وبلاگ موسیقی و ساز

تنبک تنها ساز کوبه ای محسوب می شود که از ۱۰ انگشت برای اجرای آن استفاده می شود 

تنبک (تمبک، دمبک، دندونک و ضَرب) یکی از
سازهای کوبه‌ای ایرانی است. این ساز پوستی، از نظر سازشناسی جزء طبل‌های
جام‌شکل محسوب می‌شود که از این خانواده می‌توان به سازهای مشابه مانند
داربوکا در کشورهای عربی و ترکیه و همچنین زیربغلی در افغانستان اشاره کرد.

دربارهٔ وجه تسمیه این ساز، هنوز یک رای
نهایی حاصل نشده‌است. بهمن رجبی معتقداست که
درساژ
درساژ
 کارگردان: پویا باد کوبه
تهیه کننده: روح الله وسمیرا برادری
داستان فیلم

لسا دختری 16 ساله است که به همراه خانواده‌اش در شهری کوچک در اطراف تهران زندگی می‌کند. او بیشتر اوقات خود را با گروهی از دوستانش می‌گذراند. یک روز آنها تصمیم می‌گیرند تا دست به اقدامی هیجان‌انگیز بزنند؛ اقدامی که پیامدهای غیرمنتظره‌ای در پی خواهد داشت و از کاری صرفاً سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز، به دردسری پیچیده تبدیل می‌شود. اتفاقاتی که رخ می‌دهد، از
آموزش موسیقی سرنا در کرج
در آموزشگاه موسیقی سرنا زمینه های ذیل به صورت تخصصی آموزش داده می شود
(برنامه کلاس های موسیقی):
- پیانو
- دف
- گیتار
- ویولن
- تار و سه تار
- نی نوازی
- بربط (عود)
- تنبور
- ساز دهنی
- تنبک
- آواز پاپ و صداسازی
- سنتور
- سلفژ
- آواز کلاسیک صداسازی و فن بیان
- کلاس تئوری موسیقی هارمونی وفنون آهنگسازی
- سازهای کوبه ای ( پرکاشن ) کاخن ( دف)
- کمانچه -دروس تئوری و شناخت موسیقی کلاس های گروه نوازی کلاسیک
همچنین در این آموزشگاه به صورت ت
آموزش موسیقی سرنا در کرج
در آموزشگاه موسیقی سرنا زمینه های ذیل به صورت تخصصی آموزش داده می شود
(برنامه کلاس های موسیقی):
- پیانو
- دف
- گیتار
- ویولن
- تار و سه تار
- نی نوازی
- بربط (عود)
- تنبور
- ساز دهنی
- تنبک
- آواز پاپ و صداسازی
- سنتور
- سلفژ
- آواز کلاسیک صداسازی و فن بیان
- کلاس تئوری موسیقی هارمونی وفنون آهنگسازی
- سازهای کوبه ای ( پرکاشن ) کاخن ( دف)
- کمانچه -دروس تئوری و شناخت موسیقی کلاس های گروه نوازی کلاسیک
همچنین در این آموزشگاه به صورت ت
 وبلاگ موسیقی :معرفی کامل انواع سازهای کوبه ای+ تصاویر
سازهای کوبه ای از قدیمی ترین سازهایی هستند که از هزاران سال پیش تمدن بشری از آنها استفاده میکرده است. اولین استفاده بشر از سازهای کوبه ای برای برقراری ارتباط راه دور بوده و بتدریج برای مراسم شادی، عزا، تشریفات مذهبی و … از آنها استفاده شده است.سازهای کوبه ای به همراه سازهای بادی برنجی از زمانهای دور در خدمت موسیقی بوده اند که این نشان دهنده لزوم وجودی آنها در موسیقی است. ریتم نیاز طبیعی
سلام دوستان..در چه حالید...؟حوصله ی مطالعه ی یه مقاله ی آموزشی موسیقی
دیگه رو دارید یا نه؟یه مقاله ی فوق العاده درباره کلیات موسیقی؟
خوب بزارید امروز براتون کلیات موسیقی رو خیلی روون توضیح بدیم.تا هر جا
میرید یه کسی حرفای قلمه سلمبه میزنه تحت تاثیر قرار نگیرید..
میزان چیست؟
به جمله ی موسیقیایی کهه از نظر زمانی با بقیه ی جملات آهنگ برابری داره
رو میگن میزان.میزان ها قابل شمارش هستن... یعنی چی؟ مثلا تا حالا شنیدین
فلان آهنگ شیش و هشته ...یعنی شی
وبلاگ موسیقی :درامز یا درام (به انگلیسی:Drum) که در زبان فارسی به معنی طبل است، در زبان انگلیسی معادل «Drum Kit» به معنی مجموعه‌ای از طبل‌ها، سنج‌هایی که روی پایه نصب می‌شود و گاهی، دیگر سازهای کوبه‌ای است که در کنار هم یک ساز واحد و مستقل را تشکیل می‌دهند.

این مجموعه از ساز، معمولاً در موسیقی جاز، راک، بلوز و پاپ کاربرد دارد. اجرای آن به وسیله ابزارهایی مانند چوب و پدال‌هایی که در قسمت پایین سازها قرار دارد با دست و پا نواخته می‌شود و به نواز
باید اِستاد و فرود آمد
بر آستانِ دری که کوبه ندارد،
چرا که اگه به‌گاه آمده‌باشی دربان به انتظار توست
اگر بیگاه، به در کوفتنت پاسخی نمی‌آید.
از شاملو بشنویم:

دریافت

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.
توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد
با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای
علم می کوبه بر زمین ای جانم یل بی بی ام البنین ای جانم...
برای دیدن تصویر در اندازه اصلی با ذکر صلوات بر روی آن کلیک کنید.
.h_iframe-aparat_embed_frame{position:relative;}.h_iframe-aparat_embed_frame .ratio{display:block;width:100%;height:auto;}.h_iframe-aparat_embed_frame iframe{position:absolute;top:0;left:0;width:100%;height:100%;}
ثواب این طراحی تقدیم به شهید پاسدار محسن حججی
علم می کوبه بر زمین ای جانم یل بی بی ام البنین ای جانم...
برای دیدن تصویر در اندازه اصلی با ذکر صلوات بر روی آن کلیک کنید.
.h_iframe-aparat_embed_frame{position:relative;}.h_iframe-aparat_embed_frame .ratio{display:block;width:100%;height:auto;}.h_iframe-aparat_embed_frame iframe{position:absolute;top:0;left:0;width:100%;height:100%;}
ثواب این طراحی تقدیم به شهید پاسدار محسن حججی
  در تاریخ 14 آبان ماه 1397 برنامه‌ی بازدید از کتابخانه و موزه‌ی موسیقی به میزبانی انجمن علمی دانشجویی علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه الزهرا(س) از ساعت 13 الی 17 برگزار شد. در طی این بازدید سازهای مختلف ایرانی به همراه کاربرد، محل ساخت و سازنده‌های آن‌ها به دانشجویان معرفی شد؛ توضیحاتی درباره‌ی انواع سازهای بادی، کوبه‌ای، مضرابی و آرشه‌ای داده شد. 
ادامه مطلب
آسان ترین ساز برای یادگیری
یادگیری موسیقی و نواختن یک ساز، همانطور که احتمالاً انتظار هم می رود، آسان نیست. برای اینکه در نواختن سازی به تسلط نسبی برسید، باید به فاکتورهای زیادی دقت کنید. اینکه شما به چه سازی علاقه دارید بسیار مهم است، همچنین باید مشخص کنید که چه مقدار میخواهید برای خرید ساز مورد علاقه تان هزینه کنید. پس ابتدا از قیمت های موجود آگاهی کامل پیدا کنید به عنوان مثال اگر به سنتور علاقه دارید قبل از خرید سنتور بودجه موردنظرتان را

این محصول یک کلبه یا خانه house  اسباب بازی چوبی بودهwooden toy  که قابلیت سرهم کردنdisassembly wisdom    و تکه تکه کردن را دارد و به کلبه جای گذاری اشکال معروف است.
کلبه جایگذاری اشکال هندسی Paste geometric shapes  و اعدادnumbers  از بازی های فکری و آموزشی مناسب برای کودکان خردسال می باشد. این محصول از جنس چوب بسیار با کیفیت ساخته شده است و لبه های تیز و برنده ندارد.
این محصول برای سنین سه سال به بالاage 3 and up  قابل استفاده می باشد و به دلیل داشتن قطعات ریز برای کودکان ک
استان یزد را بواسطه‌ی بناهای بی‌شمار تاریخی و فرهنگی بی‌نظیرش می‌شناسیم.
نمونه باشکوه خانه‌های کویری در یزد ، خانه لاری ها میباشد که مربوط به دوره قاجار است. درعبور از کوچه پس کوچه های محله فهادان، آدرس خانه لاری ها را دنبال می کنیم تا به خانه ای برسیم که بر سردر آن، موزه اسناد تاریخی حک شده است. درب این خانه همانند خیلی از خانه های تاریخی و قدیمی یزد دارای دو کوبه است یعنی با زدن هر کوبه، صدای متفاوت کوبه، زن بودن و مرد بودن کوبنده را نشان
ابزار و وسایل رفوگری
در این حرفه وسایل و ابزاری که مورد استفاده قرار می گیرد، تقریباً همان نتیجه وسایل بافت قالی را به ما می دهد، و رفوگر با استفاده از این وسایل فرش را مرمت و احیا می کند.در اینجا به ذکر تعدادی از آنها می پردازیم: 
شانه یادفتین (تصویر 1): شانه رفوگری در مقایسه با شانه بافت، دارای دندانه و تیغه های کمتری بوده و همان عمل مرتب کردن و کوبیدن گره های هر رج را به عهده دارد. به هنگام کاربرد این وسیله بایستی به کم استقامت بودن تارها توجه

آشنایی با آلات موسیقی-سازهای زهی
بربط
بربط، سازی ایرانی از دسته سازهای زهی است که در خاورمیانه رواج دارد. بربت از قدیمی ترین سازهای شرقی به حساب می آید.
تار
تار از دستة سازهای زهی و ایرانی است کهدر ایران و برخی مناطق خاورمیانه رایج است. معنی کلمة تار در فارسی به معنی رشته است.

تنبور
تنبور، سازی است با دسته ‌ای بلند و کاسه ‌ای گلابی  شکل و اکثرا از چوب درخت توت ساخته می ‌شود.

دیوان
دیواناز دسته سازهای مضرابی است که یک ساز کُردی است. از
زمستان را مجالی نیست. تنها دقایق اندکی تا تحویل دیگر برای نو شدن و تازه شدن باقی مانده. بهار گیسوان معطر به گل های وحشی اش را افشان کرده و نسیم، عطر طره های مشکینش را به همه سو می برد. طره هایی که رایحه اش جان را تازه می کند و نوید عیدی میمون و مبارک را می دهد. سوگولی فصل ها دلبرانه و دامن کشان می آید و کوبه های دلمان را برای نو شدن می کوبد. اگر بانوی بهار، در دلت را کوبید در به رویش بگشای و تحفه بهاریت را بستان. سبدی سیب سرخ محبت، سنبلی دلبر، سبزه ز
ساز بونگوس (Bongos)
بونگوس (به زبان اسپانیایی بونگو bongo) یک ساز پرکاشن آفریقایی-کوبایی است که از یک جفت درام کوچک با انتهای باز در دو اندازه متفاوت تشکیل شده است. در زبان اسپانیایی درام بزرگتر همبرا (hembra) به معنای مؤنث و درام کوچکتر ماچو (macho) به معنای مذکر است.
ساز کنگا (Conga)
کنگا (conga) که به عنوان تومبادورا (tumbadura) نیز شناخته می‌شود درامی بلند و باریک و دارای یک سر  است منشاء این ساز از کوبا است.
ساز فیلد درام (Field Drum)
ساز فیلد درام از نظر طبقه‌بندی در

علی محمد دستش را سمت کاسه برد و سریع آن را جلوی دهانش گرفت. باز هم آن سرفه های لعنتی به سراغش آمده بودند و راه نفسش را گرفته بودند. بوی خون فضای دهانش را پر کرده بود. او این بار هم مثل همیشه بی حال روی بالشتش افتاد و به سید علی آقای شوشتری نگاه کرد. سید که کارش طبابت نبود، چون حال علی محمد کتابفروش را این طور می دید، هر از چندی به بالینش می آمد ودر حالی که می دانست کارش بی فایده است،  به اصطلاح او را دوا و درمان می کرد و گاهی هم حمد شفایی می خواند.
این روزها دلم می‌خواهد به سرزمین برهوتی سفر‌کنمجایی که نه آباد باشد و نه نشان از آبادیدور تا دور خاک باشد و گرد و غبار
جانم از این همه شلوغی به لب رسیده استبیزارم از هر چه در اطرافم می‌بینماین جا "انتخاب" به من پوزخند می‌زند؛انتخاب جبر دائمی و مسلمی است که میان هستی جولان می‌دهداما به ادعای خودش؛ مظهر آزادی است!
از دست گوشه‌نشینی و خودخوری کاری ساخته نیست ایکاش گفتنُ گله‌مندی از بزرگ‌ شدن هم راهی به جا نمی‌برددر مقابلگویا تنها می‌تو
ایتأ کۊجی دانه داستان

می دیل خأیه وختی پیلهʹ بؤستم, میراث فرهنگی رئیس ببم.
نأ اینکی می دیل گۊل چیره دیلˇ أمرأ تۊشکه بۊخۊرده-یه, خۊدا شاهده نأ.
أنˇ وأستی کی أ ایداره خؤرۊم جیگایه.
کارˇ خاصی کی نۊکۊنیدی اۊ دۊرۊن,
بۊنگائی-یانˇ مانستن صؤب تا غۊرۊب اۊطاقˇ دۊرۊن نیشتئده دئه.
أمأ هر جگا شیدی تا خۊشانʹ معرفی کۊنید, همه أشانه بپا ایسیدی.
بۊخۊصۊص بۊنگائی-یان ؤ بساز بۊفرۊشان.
بۊنگا بۊگؤدم, دیرۊ من ؤ می پئر بۊشؤبیم بۊنگا خانه دۊمبالʹ.
أمی مهلت دئه کر
مشخصات و انتخاب پرس
عامل اصلی در انتخاب یک پرس اکستروژن فشار واحد مورد نیاز جهت
اکستروژن است. برای پرسی با ظرفیت مشخص بر حسب تن (یا MN) اگر قطر جداره داخلی
محفظه کوچکتر باشد، فشار بالاتری می تواند ایجاد شود. با افزایش قطر داخلی محفظه،
فشار ویژه درون آن کاهش یافته و در نتیجه، ظرفیت اکستروژن کاهش می یابد. نمونه ای
از فشارهای واحد یا ویژه برای پرسهای با ظرفیت مختلف و محفظه های با اندازه های
گوناگون  آورده شده است.
فشار واحد یا ویژه باید از مقدار م
چطوره از یکی از حسرتای بزرگ زندگیم بنویسم تو این پست؟ (خیلی وقتا دلیل ننوشتنم اینه که تهش میگم خب که چی؟ درسته که وبلاگ دفترچه یادداشته یه جورایی اما وقتی قراره با روشن شدن چراغ وبلاگم چند نفر بیان اینجا وقتشون رو بگیرم با خودم میگم خب که چی؟ به بقیه چه؟ این که فقط به تو ربط داره. چرا به جای نشستن و توی کله‌ت با خودت حرف زدن اومدی اینجا و بلند بلند فکر میکنی؟!) من توی روستا به دنیا اومدم و یه ده سالی توی روستا زندگی کردم. و وقتی از روستا حرف می‌
دانلود داستان رضا عشقی نودهشتیا
دانلود داستان رضا عشقی نودهشتیا
مقدمه:
من از آن روز که در بند توام، آزادم
پادشاهم که به دست تو اسیر افتادم.
همه غم های جهان هیچ اثر نمی‌کند،
از بس که به دیدار عزیزت شادم!
خرّم آن روز که جان می‌رود اندر طلبت،
تا بیایند عزیزان به مبارک بادم

من که در هیچ مقامی نزدم خیمه‌ی انس،
پیش تو رخت بیفکندم و دل بنهادم؛
دانی از دولت وصلت چه طلب دارم؟ هیچ!
یاد تو مصلحت خیش ببُرد از یادم…*سعدی*
خلاصه: داستان، از کودکی تا جوانی
اون روز مریم ق. اومده بود دانشگاه‌مون. فکر کنم ۵ ساعتی پیش هم بودیم. آخرش رفتیم نماز بخونیم، تو مسجد، کتابامو ریختم بیرون و ذوق هر کدومشون رو کردم. کتاب ترجمه‌شده‌ی "جبر مجرد" توی کیفم بود، به‌ترجمه‌ی علی‌اکبر عالم‌زاده. مریم گفت عه! این. گفتم از کجا می‌شناسیش؟ گفت این استاد اکبری‌نیا بوده. یادت نیست اول کتاباش، اونا بهش تقدیم کرده بود؟ یه چیزای محوی یادم اومد. گفتم: آره آره. امشب اون کتاب رو برداشتم ببینم یه چیزی رو توش، رفتم اسم استاد رو
فهرست مشاغل خانگی
الف – صنایع دستی
الف -۱ -نساجی سنتی
ابریشم بافیاحرامی بافیبرک بافیفرت بافیشعر بافیترمه بافیشمد بافیجاجیم بافی ( ساچیم بافی )موج بافی (ماشته بافی )چادر شب بافیدارایی بافی (ایکات )زری بافیسجاده بافیسیاه چادر بافیعبا بافیگلیچ بافیمخمل بافیشال بافینوار بافیوریس بافیحوله بافیمرس بافینساجی سنتیاجاق قراقی
الف – ۲ – بافته‌های داری و زیر اندازها
نمکدان بافیگلیم بافی (گلیم بافی دورو- رند بافی- گلیم سوزنی – گلیم گل برجسته- گلیم
تجهیزات جانبی پرس اکستروژن
توسعه پرس اکستروژن از پرسهای سربی ساده اولیه تا دستگاه اکستروژن
اتوماتیک پیشرفته، بخش جالب توجهی از تاریخچه فن‌آوری اکستروژن است. اخیراً به
منظور تولید مقاطع اکسترودی بزرگ و نازک با دقت ابعادی مطلوب، پرسهایی با چهارچوب
پیش تنش یافته بکار گرفته شده است. صلبیت و همراستایی این پرسها در مقایسه با
پرسهای متداول بهتر است. پرسهای پیشرفته دارای شاخص مکانی مناسبی جهت نشان دادن
همراستایی محفظه اکستروژن و یک راهنمای مت
فوم پاششی پلی یورتان و سوالات متداول
قسمت دوم
1.عایق پلی یورتان پاششی و مناسب ترین زمان برای اجرای عایق فوم پاششی
امروزه بیشترین متقاضی برای فوم پاششی پلی یورتان به ویژه عایق صوتی سلول باز مربوط به آپارتمانها و واحد های مسکونی در حال سکونت می باشد که از ناملایمات صوتی ناشی از اصوات کوبه ای ، تلویزیون ، موزیک ، لوله های آب و فاضلاب و...... رنج می برند.متاسفانه در اکثر ساختمانهای در حال ساخت سازندگان هیچ گونه تدبیری در راستای آسایش صوتی در واح
لینک مبدأ چالش
توی پست لینک بالا، قرار شد به این فکر کنیم که حالا یا بعد قرنطینه، چه کاری می‌تونیم انجام بدیم؟ کاری که سمت‌وسوی اجتماعی داشته باشه و ترجیحاً تا حالا انجام نداده باشیم. 
این موضوع برای من سؤال چالش‌برانگیزی بود. به چند دلیل... هم اینکه کارهای اجتماعیم به تعداد انگشت‌های دست هم نبوده تا به امروز. از طرفی هم پیش از این، کاری رو که انجام نداده بودم، جزو توانایی‌هام به حساب نمی‌آوردم و خیلی با دیدهٔ شک بهش نگاه می‌کردم! همین هم
دانلود سه آهنگ ساز و دهل کردی شاد بی کلام
Download Music Sazo Dohol Kurdi Shad Bi Kalam
دانلود اهنگ ساز و دهل کردی صوتی – موزیک برای رقص با ساز و دهل کردی
برای دانلود آهنگ به ادامه مطلب مراجعه کنید …
دانلود آهنگ ساز و دهل کردی شاد بی کلام

دانلود آهنگ ساز و دهل کردی شاد ( دانلود آهنگ )
پخش‌کننده صوت00:00
00:00
برای افزایش یا کاهش صدا از کلیدهای بالا و پایین استفاده کنید.

دانلود اهنگ ساز و دهل عروسی ( دانلود آهنگ )
پخش‌کننده صوت00:00
00:00
برای افزایش یا کاهش صدا از کلیده
این روزها دلم می‌خواهد به سرزمین برهوتی سفر‌کنمجایی که نه آباد باشد و نه نشان از آبادیدور تا دور خاک باشد و گرد و غبار
جانم از این همه شلوغی به لب رسیده استبیزارم از هر چه در اطرافم می‌بینماین جا "انتخاب" به من پوزخند می‌زند؛انتخاب جبر دائمی و مسلمی است که میان هستی جولان می‌دهداما به ادعای خودش؛ مظهر آزادی است!

از دست گوشه‌نشینی و خودخوری کاری ساخته نیست ای کاش گفتنُ گله‌مندی از بزرگ‌ شدن هم راهی به جا نمی‌برددر مقابلگویا تنها می‌ت
گریه عاشقانه
در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم در مورد گریه عاشقانه صحبت کنیم. امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش گروه اس ام اس سایت جسارت است مورد توجه قرار گیرد.
گریه عاشقانه دختر
باران که می بارد دلم برایت تنگ می شود
راه می افتم بدون چتر
من بغض می کنم ، آسمان گریه

کدام خیابان را بگردم ؟ کدام کوچه را ؟
بر کوبه ی کدام در بکوبم تا بر چارچوبش ظاهر شوی تو ؟ و بازم بشناسی مرا از من
به آغوشم بگیری و نپرسی هرگز که چه به روزگارم آورده است روزگار ب
اول نوشت: چند وقت پیش ام شهراشوب و دختر بی بی عزیز برای اولین بار من رو به این چالش نامه دعوت کردند فکر کنم آخرین نفری باشم که دارم می­نویسم. از سال  98 تا الان دارم فکر میکنم که کدوم شخصیت فیلم یا کارتونی اینقدر برام مهم هست که بخوام براش نامه بنویسم؛ ولی دیدم بعضی از شخصیت ها رو دوست دارم اما نه در حدی که دلم بخواد براشون نامه بنویسم در حد همون کارتون و سرم گرم کنندگی برام مهم هستند. و هیچ تاثیری برام نداشتند. اولش تصمیم گرفتم به یکی از شخصیت ها
من فکر می کردم دوره ی کتک زدن و کتک خوردن گذشته، تا اینکه اون روز غروب اون اتفاق افتاد.
زنداداشم، که باردار هم هست؛ اون روز تو اداره شون کشیک اضافه داشت و حوالی ساعت 4 عصر، تازه رسیده بود جلوی خونه ی (ما) که...
خودش تعریف میکنه تازه ماشین رو داشتم پارک میکردم که متوجه شدم خانم همسایه محکم به شیشه ی ماشین می کوبه و کمک میخواد.. که به دادم برس... شوهرم بچه م رو داره میکشه!
زنداداشم با توجه به وضعیتش کمی کرخت میشه اما خودش رو به داخل خونه میرسونه که به پ
خرید ورق گالوانیزه
سازگار با محیط زیست ، بدون کرومات کاملKobe Steel اولین فولاد گالوانیزه بدون کرومات جهان را تجاری کردورق در سال 1998 و امروز همه ورق های فولادی گالوانیزه فاقد کرومات هستند.ورق فولادی بدون کروم سازگار با محیط زیست است و با انواع مختلف مطابقت داردمقررات ، مانند RoHS و ELV ، که می تواند بدون استفاده بسیار گسترده باشدچالش ها و مسائل.مقاومت در برابر خوردگی عالیورق استیل با کنترل یک لایه یکسان با روکش روی پوشانده شده استمقدار پوشش روی ل

خطرات ناشی از جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد
فرآیند جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد حدود 70 سال است که در کشور ژاپن به خاطر مقابله با زلزله و افزایش استحکام ساختمان ها در حال انجام و اجرا می باشد. در ایران این تکنولوژی در سال 1388 توسط شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد (STS) بنیانگذاری و بومی سازی شد و با استقبال شدید مهندسین و سازندگان پروژه های عمرانی روز به روز کاربرد و استفاده از این تکنولوژی در حال گسترش و پیشرفت می باشد.
متاسفانه همانند تمام
همواره یکی از دغدغه های ذهنی والدین، آموختن مهارت های مختلف در سنین کودکی به فرزندانشان می باشد. با مهارت های گوناگون، می توان آینده ی روشن تری برای کودکان انتظار داشت.
یکی از مسائلی که می تواند هوش و قدرت ذهنی و حرکتی کودکان را افزایش و تحت تاثیر قرار دهد، آموزش موسیقی می باشد.
آموزشگاه موسیقی سازنو، بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج می باشد که کلاس های موسیقیایی فراوانی برای تمام سنین را در اختیار می گذارد. از انواع این آموزش ها می توان به آم
جوری نگاهم می‌کرد که دلم می‌خواست توی همان خیابان ببوسمش. شوقِ حساب کردن و «تو دست توی جیبت نکن!» داشت. من هم اصرار نکردم. با هم توی رشت قدم زدیم. عکس گرفتیم. با پیرمرد کتاب‌فروش که همیشه در آن خیابان بساط پهن می‌کند صحبت کرد و دنبال کتاب شعر برای من بود. کتاب‌های پیر مرد را دوست نداشت. رو کرد به او و گفت: «اینا کتابای زرده عمو جان!» خندیدیم. بازوی چپش را گرفتم و به راه انداختمش. اصرار داشت که یکی از کبوترها را بگیرد!! هر بار که می‌رفت سمتشان، پ
اول این که با استاد صحبت کردم. با وجود این که می‌دونستم احتمالا به یه نحوی باهام راه میاد، نگران چند تا چیز بودم. اگه می‌خواست دوباره ازم امتحان بگیره، یه جورایی حق بقیه ضایع می‌شد و به جز اون، ممکن بود باز خراب کنم. اگه می‌‌خواست نمره‌های دیگه‌م رو جای پایان‌ترم بذاره،(که خیلی هم خوب هستن به نظرم) جواب خودم رو نمی‌تونستم بدم و باز هم یه جورایی تبعیض بود. پروژه هم زحمت طراحی زیادی داشت و احتمالا برا من تنها پروژه طراحی نمی‌کردن. و در کل ب
از زمان‌های دور ، موسیقی در ایران رواج داشته است. در واقع می‌توان شروع این حرکت را از ایران باستان در نظر گرفت. به دلیل تنوع اقوام آهنگ محلی هر منطقه شکل گرفت و همین تنوع موسیقیایی سبب زیباتر شدن این اتفاق گردید. به طوری که می‌توان گفت امروزه هر قومی از کشورمان دارای موسیقی منحصر به فرد خود می‌باشد. در این نوشتار قصد داریم تا شما را با تعدادی از این انواع آهنگ ها آشنا سازیم.
آهنگ های محلی خراسان
این سبک موسیقی با قدمت طولانی خود تاثیر فراوا
پارامتر تعیین کننده پیشرفت اکستروژن یا ایجاد چسبندگی، میزان فشار
حداکثری است که باید در محدوده ظرفیت پرس اکستروژن باشد. عوامل تاثیرگذار بر
اکستروژن موفق عبارتند از :

دمای اکستروژن
دمای محفظه، قالب و ابزار
فشار اکستروژن
نسبت اکستروژن
سرعت اکستروژن
طول بیلت
ترکیب شیمیایی آلیاژ

در اکستروژن مستقیم، فشار در نقطه خروج قالب به حداکثر می رسد. نمونه
ای از منحنی فشار در شکل 1-2 نشان داده می شود. اختلاف بین حداقل و حداکثر فشار می
تواند مربوط به نیرو
شاید جالب باشد بدانید در سالها یاخیر، آموزش موسیقی به کودکان، نسبت به سایر آموزش ­های اختیاری و انتخابی اهمیت فراوانی یافته است. اما آمار دقیقی از کودکانی که در حال آموزش موسیقی هستند در دست نداریم. ولیکن رشد روز­افزون برنامه های آموزشی مرتبط، دلیلی بر این مدعاست. آموزش صحیح موسیقی از مسائل قابل توجه در یادگیری موسیقی می‌باشد. در واقع می‌توان گفت  “آموزش ریتم”  یکی از مواردی ست که در نگرش­ های مطرح و قابل استناد موسیقی کودک، از جایگاه و
پارامتر تعیین کننده پیشرفت اکستروژن یا ایجاد چسبندگی در تولید پروفیل آلومینیوم، میزان فشار
حداکثری است که باید در محدوده ظرفیت پرس اکستروژن باشد. عوامل تاثیرگذار بر
اکستروژن موفق عبارتند از :

دمای اکستروژن
دمای محفظه، قالب و ابزار
فشار اکستروژن
نسبت اکستروژن
سرعت اکستروژن
طول بیلت
ترکیب شیمیایی آلیاژ

در اکستروژن مستقیم، فشار در نقطه خروج قالب به حداکثر می رسد. نمونه
ای از منحنی فشار در شکل 1-2 نشان داده می شود. اختلاف بین حداقل و حداکثر
کلیه صداها و آهنگ هایی که مناسب مجالس لهو و فساد است حرام و غیر آن حلال است و تشخیص آن با مراجعه به اهل عرف خواهد بود. و یادگیری قسم حرام موسیقی به هر غرض و نیتی باشد حرام است ولی قسم دیگر آن اشکالی ندارد.
اظهارات یکی از مسوولان کشور درباره‌ی موسیقی، واکنش آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی را درپی داشت و این مرجع تقلید از این گونه اظهار نظرهای به تعبیر وی غیرمسوولانه، به شدت انتقاد کرد.به گزارش ایسنا، در این راستا نظرات فقهی برخی از مراجع عظام ت

«مدفن کرم‌های شب‌تاب» محصول سال 1988 معروف‌ترین، محبوب‌ترین، تاثیرگذارترین و مهم‌ترین انیمیشن سینماییِ تاکاهاتا است. این اثر برخلاف آثارش دیگرش قابل توصیه به همه روحیه‌ها نیست، چون آن را در شمار غمگین‌ترین آثار کل تاریخ سینما برشمرده‌اند و دست‌کم می‌توانیم غمگین‌ترین اثر تاریخ انیمیشن بدانیمش. خودم نه فقط هنگام تماشای فیلم، بلکه پس از تماشا وقتی خوابیدم تا صبح خوابِ گریه‌کردن می‌دیدم و هنوزکه‌هنوز است شخصیت «ستسوکو» برایم ز
سنتور علیزاده
در این مطلب قصد داریم نگاهی به سنتور علیزاده داشته باشیم. این مدل از سنتورها بسیار مورد پسند عام گرفته اند. استاد علیزاده در انواع مختلفی این سنتور ها رو تولید میکند. در ادامه چند مدل از سنتورهای ایشان اشاره شده است: سنتور علیزاده 1 مهر 
با سنتور «علیزاده» یک مهر پا به دنیای موسیقی بگذارید و از نوازندگی با این ساز لذت ببرید. سنتور علیزاده یک مهر عرضه شده برای نوآموزان و هنرجویان عزیز، از نظر ساختار و آکوستیکی بسیار استاندارد ا
فروردین : 46 بار به خواستگاری میری و جواب رد می شنوی اما در 47 امین بار در حالیکه در اوج ناامیدی هستی جواب بله رو میگیری و در کنار همسرت سالها به خوبی و خوشی زندگی می کنی.

اردیبهشت : تا یکسال دیگه با دختر مورد علاقه ات ازدواج می کنی اما هنوز به شش ماه نکشیده بینتون اختلاف می افته و کار به طلاق می رسه . دختره مهریه اش که 3000 سکه طلا هستش رو اجرا می زاره و تو به زندان می افتی تو زندان معتاد میشی و هرویین مصرف می کنی و بعد از چندسال تحمل سختی و رنج در گو
سنتور علیزاده
در این مطلب قصد داریم نگاهی به سنتور علیزاده داشته باشیم. این مدل از  انواع سنتورها بسیار مورد پسند عام گرفته اند. استاد علیزاده در انواع مختلفی این سنتور ها رو تولید میکند. در ادامه چند مدل از سنتورهای ایشان اشاره شده است: سنتور علیزاده 1 مهر 

با سنتور علیزاده یک مهر پا به دنیای موسیقی بگذارید و از نوازندگی با این ساز لذت ببرید (مشاهده قیمت سنتور در انواع مختلف ). سنتور علیزاده یک مهر عرضه شده برای نوآموزان و هنرجویان عزیز، ا
ستاره تلویزیونی و رپی دراک در کانادا به خاطر بازی جیمی بروکس با ویلچر در "Degrassi: The Next Generation" و برای ترانه های hit مانند "مواظب باش" ، "One Dance" و "Hotline Bling" شناخته شده است.دریک کیست؟رپ ، برنده جایزه چند گرمی ، دروپ ، دارای دو عکس در شهرت است - و هر دو را میخکوب کرد. او نخستین بار در صابون نوجوان Degrassi برجسته شد: نسل بعدی در نقش جیمی بروکس ، شخصیتی با ویلچر که وی به مدت هفت سال در آن بازی کرد. پس از ترک نمایش ، وی پس از عقد قرارداد با لیبل وین لی ، سرگرمی Young Money
بررسی هدفون LCD-i3
اسفند 4, 1398 1 بازدید 0 نظر
 بررسی هدفون  LCD-i3
بررسی هدفون LCD-i3: به لطف یک طراحی خلاقانه باز و پشتیبان مغناطیسی مسطح می تواند یکی از بهترین گوشواره هایی باشد که تا به حال به آن گوش فرا داده ایم و انتخاب بین گوش دادن به سیم و بی سیم تنها این موضوع را شیرین می کند. با این حال ، آنها بسیار گران هستند و عمر باتری می تواند خیلی بهتر باشد.

نقاط قوت
صدای باورنکردنی
گزینه گوش دادن بی سیم یا سیمی
پشتیبانی از بلوتوث 5.0
نقاط ضعف
عمر باتری عالی
تاریخچه موسیقی
تاریخ موسیقی شناختن مبدأ و منشأ موسیقی اهمیتِ بسیار دارد؛ زیرا کشف این نکته به شناسایی ماهیت موسیقی کمک بسیاری می‌کند، و به همین دلیل است که تاکنون دانشمندان و فلاسفه در این باره فرضیات متعددی ارائه کرده‌اند، که از میان آن‌ها هربرت اسپنسر، فریدریش نیچه، زیگموند فون هاوزگر، و یوهان گوتفرید فون هردر را باید نام برد.
در دوره‌های اخیر، دانشمندان و محققان، با تحقیق در احوال ملل ابتدایی وحشی و نیمه‌وحشی، طریق مطمئن‌تری برای
همچنان در حال تماشای استوری ها بودم که دیدم مبینا دایرکت داد. سرم آوردم بالا دیدم خیلی معمولی نشسته و سرش توی گوشیه. دایرکتش رو باز کردم؛ نوشته بود تلگرامت رو چک کن. :| فیلترشکن رو روشن کردم و وارد تلگرام شدم. مبینیم نوشته: «چرا ضایع بازی درمیاری؟! اگه میخواستم بقیه متوجه بشن که دایرکت نمیدادم! برو یه نگاه به فالوئرهای هیوا بنداز.». نوشتم: «فالوش نکردم.». نوشت: «آیدیش رو وارد کن و فالوئرهای مشترکتون رو تماشا کن. [ایموجی پوزخند!]». تماشا کردم. لبخن
Cray love john  (قسمت اول)
تو آخر موفق شدی روی من بد افزار نصب کنی!
جان:تو باید به من کمک کنی کرای،این بدافزار
نیست،نرم افزار محبته!
کرای:تو یه نابغه ای پسر،آژانس امنیت ملی ایالات
متحده،منو نسبت به هر ویروسی مقاوم کرده بود اما فکر عشق رو دیگه نکرده بود،حالا
چرا باید من به تو اعتماد کنم؟ تو که تمام این مدت سعی داشتی منو هک کنی ، به نظر
نمیاد که یه دوست باشی!
جان:کرای عزیزم،تو یکی از مهمترین ستون اطلاعاتی آمریکا
هستی،من می خوام جلوی جنایت های آمریکا رو
دفعه‌ آخری که نشستم پشت ماشین، وسط اتوبان متوجه شدم شالم کاملا افتاده. به شکلی کاملا ناخوداگاه، درحالیکه داشتم لاین عوض می‌کردم و کاملا به ماشین تسلط نداشتم، شروع کردم بالا آوردن شالم. موهام کشیده شدن توی چشمام. موهامو با دست‌پاچگی دادم عقب و به سختی لاین عوض کردم. چندوقت پیشش مربی‌م بهم گفته بود که ماشین دوستشو که اونم مربی آموزشگاه بود به همین خاطر خوابونده بودن و من وقتی متوجه شده بودم شالم افتاده، وحشت‌زده از اینکه ماشین مربی‌مو ب
(خانوم اولی) + ولی واقعیتش د**** مدل زندگی که داره و انتخاب کرده خیلی با تو و من و دیگرانی فرق دارهیه لایف استایل آزاد دارهمن همون برخورد کوتاه که تو خونتون دیدم این برداشت رو کردم
و بنظرم باید بذاری زندگی خودشو بکنه چون تصمیمش رو گرفته، ممکنه خیلی اشتباهات بد بکنه یا شایدم نکنهولی اگه اشتباهی کرد نمیتونی جلوشو بگیریواقعیتش اینهچون انتخابش اینه

(شهاب) - اره منم موافقممرسی

+اونروزی که من گفتم چرا اینجور کیسا و تو ناراحت شدی میخواستم اینجور ب

دخترکی راه راه قسمت اول . 

ادما تو زندگی در برخورد با دیگران رفتار و اخلاقهای متفاوتی از خودشون نشون می دن و به نوعی با محیط اطراف و اتفاقات پیرامونشون ارتباط بر قرار می كنن در واقعه هر كس اخلاق خاص خودشو داره
مثلا بعضیا می تونن خیلی خشك و جدی باشن مثل بابای خدابیامرزم انقدر خشك و جدی كه اگه یه شب با كمربند به جون مادربد بختم نمی یوفتاد شام از گلوش پایین نمی رفت
و یا خیلی شوخ طبع و بذله گو.............. مثل اقای كیهانی دربون شركت
حرافترین
درای وال چیست؟
درای وال اصطلاحی است که از آن برای ساخت و ساز های خشک استفاده می شود . درای وال یا دیوار خشک یکی از انواع دیوار های سبک است که در آن از انواع پوشش های ورقه ای یا تخته ای مانند صفحات روکشدار گچی، تخته های سیمانی الیافی و … استفاده می شود و با استفاده از ادوات اتصال مانند پیچ، میخ و پرچ بر روی سازه زیر سازی درای وال نصب می گردد.
دیوار خشک یک نوع دیوار پیش ساخته می باشد و  در صنعت ساختمان به دلیل اینکه در دیوار خشک از هیچگونه مواد با
زن و شوهر
حامد:می گوید زن می خواهم
احمد:زن میخواهد
پریسا:میگوید شوهر میخواهم
فرشته:شوهر میخواهد

احمد :حامد من که دوست ندارم دانشگاه برم ،برم که
چی؟ من زن می خوام دیگه حوصله درس رو ندارم

حامد:موافقم زن پول میخواد نه
علم

ساعت 21:30
حامد طی پیامی به آیدی کریم:
کریم این فیلتر شکنه که داده بودی از کار افتاده یه
چیز درست حسابی معرفی کن پسر
کریم:خودمم لنگم،کاش آمریکا به فکر بیفته یه چیز
حسابی طراحی بکنه، کسی که به فکر ما نیست.
ساعت 10:12 حامد به محض بیدا
سفر یکی از راه های آشنایی با تمدن بشر
با پیشرفت علم و تکنولوژی در جهان بسیاری از کارهای دشوار، سهل و آسان گردیده است. چنان ارتباطات در جهان منسجم و قوی می باشد که جهان ما را تبدیل به یک دهکده کرده که بسیار راحت می‌توان از کم و کیف آن باخبر شد اما با تمام این پیشرفت‌ها و در آن واحد سرک کشیدن به نقاط مختلف و آگاه شدن از رمز و راز آن شاید نتوان لذت سفر را با هیچ جایگزینی پر کرد. دیدن، لمس کردن و قرار گرفتن در فضا و مکان مورد توجه حسی را در انسان ایجا
نوازندگان سنتور اهل ایران
نوازندگی سنتور با دو چوب نازک که به آن‌ها «مضراب» گفته می‌شود، انجام می‌شود. مضراب‌ها در گذشته بدون نمد بودند ولی اکنون بیش‌تر به مضراب‌ها نمد می‌چسبانند که باعث نرمتر شدن و کم زنگ‌تر شدن آوای سنتور می‌شود. در اکثر اوقات، نوازنده باید با هر یک از مضراب‌ها، نت متفاوتی را اجرا کند (به ویژه در برخی از چهارمضراب‌ها که بیش‌تر پایه قطعه با دست چپ و ملودی با دست راست اجرا می‌شود). به همین دلیل نوازندگی این ساز علاو
اساس محاسبه نیرو در طراحی سازه ها با روش روش آیین نامه

نخستین
گام­ها در منظور
نمودن اثرات بار جانبی ناشی از زمین­لرزه در قرن حاضر برداشته شد. تجربیات کسب شده
از رفتار سازه­ها تحت زمین
لرزه­ای در ایتالیا منجر به استخراج رابطه­ای تقریبی برای نیروی معادل استاتیکی زمین­لرزه شد. در سال­های 1930 بر اساس قانون دوم نیوتن و با
فرض برابری شتاب ایجاد شده در سازه صلب با شتاب زمین، رابطه­ای استخراج گشت که تاکنون نیز اساس طراحی در برابر زلزله
بوده است. C
در شب یلدا نامزدها برای هم خنچه می‌فرستند، دامادها  انار و هندوانه و پارچه و آینه؛ در مقابل عروس ها پول، شیرینی، جوراب و ... را برای آن ها می‌فرستند.
امروزه شب یلدا با شکوه بیشتری از قبل برپا می‌شود. اما نمی‌دانیم چرا برخی رسومی که در این شب اجرا می‌شده یا از یاد رفته اند یا اگر هم برخی هنوز آن ها را به یاد دارند، از انجامشان سرباز می‌زنند. خیلی ها فقط به گذاشتن یک میز کرسی (نه با منقل روشن)، تنقلات، هندوانه و میوه های فصل، بسنده می‌کنند و نه

بررسی اجمالی Sennheiser Momentum True Wireless
به سختی می‌توان سری محصولات Sennheiser Momentumرا به کسی توصیه نکرد. این سری که شامل انواع مدل‌های رو گوشی و داخل گوشی است متشکل از مجموعه‌ای کامل برای تمام سلیقه‌ها است. اما اولین ایربادهای کاملاً وایرلس این کمپانی چه ویژگی‌هایی دارند؟
هر چند انتظار می‌رود که برای قابلیت‌های هدفون‌های داخل گوشی که ابعاد کوچکتری دارند، محدودیت‌هایی وجود داشته باشد اما ظاهراً برای تولید ایربادهای Sennheiser Momentum True Wireless سعی
تور یک روزه تهران گردی این هفته دلتا متفاوت‌ترین تفریحات خانوادگی تهران را به شما معرفی می‌کند.

بدون هیچ توضیح اضافه‌ای با مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا پیشنهادات هیجان انگیز ما را درباره تور یک روزه تهران گردی در آخر هفته را بخوانید. در این قسمت تلاش کرده‌ایم جنبه “تفاوت” را در نظر بگیریم. پیشنهاداتی برای شما آماده کرده‌ایم که متفاوت از جاهایی است که تاکنون برای گردش و تفریح در آخر هفته رفته‌اید. با ما همراه باشید تا تجربه‌های

«تقدیم به کسانی که آرامش را ترویج می دهند»
مسئله موسیقی بسیار فراگیر می باشد، تقریبا کمتر آدمی را پیدا می کنیم که موسیقی گوش نکنه، خیلی خیلی کم، حالا این موسیقی یک بار برای یک نفر یک نوحه هست که یک نوع موسیق یست برای یک فرد قرآنه که یک نوع موسیقیه، برای فرد دیگری موسیقی داخلی، برای فردی موسیقی خارجیه، شاخص تعیین اینکه ما چه موسیقی ای گوش بکنیم یا نکنیم چیه؟

وجود موسیقی در متن زندگی
موسیقی، بالذات در دل و جان انسان نفوذ دارد یعنی اگر
سلام

یکی از چیزایی که خیلی دوست دارم، نسبت دادن احساسات به فیزیکه. 
چون فیزیک خودش به تنهایی فقط توصیفگر اتفاقاته و خیلی راجع به این که "خب که چی" بودن قضیه چیزی نمیگه.
برای همین مثلا نمیتونه خدا رو توصیف کنه و شروع آفرینش رو بیگ بنگ میدونه ولی چون هیچ وقت نمیتونه راجع به چرایی قضیه چیزی بگه، اون رو رندوم و بی دلیل میدونه.

پادکستی که برایان گرین، فیزیک دان، با Joe Rogan چند روز پیش داشت رو تو تلگرام گذاشتم. تو یه قسمتیش راجع به این که ریاضی قبل ا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

global Network Of mahdavi Arbaeen